Piątek, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8860
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przygoda z grą terenową

Środa, 14 czerwca 2023, 14:01
Autor: RB
Region: Przygoda z grą terenową
Fot. RB
Jeleniogórska Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza zorganizowała we wtorek, 13 czerwca grę terenową na Zamku Księcia Henryka w Staniszowie. Impreza odbywała się w ramach realizowanego przez placówkę projektu „Edukacja międzykulturowa w jeleniogórskich szkołach”.

W grze brała udział zarówno młodzież polska, jak i ukraińska. Był to świetny sposób nie tylko na aktywne i kreatywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale także na poszerzenie kompetencji międzykulturowych, jak: komunikacja, współpraca, kreatywność, tolerancja, empatia i otwartość.

Gra rozpoczęła się od odszukiwania zagadek pochowanych w różnych częściach lasu okalającego zamek. Dzięki temu, oprócz dobrej zabawy, młodzi ludzi mieli okazję nauczyć się czytania map i korzystania z kompasu. Następnie była nauka wspinaczki skałkowej. Każdy chętny na tego rodzaju przeżycia został wyposażony przez instruktora w specjalistyczną uprząż wspinaczkową oraz w kask. Przed wejściem „w ścianę” odbyła się nauka wspinaczki „na sucho”. Pozwoliło to oswoić się tak ze sprzętem, asekuracją jak i opanować podstawowe umiejętności poruszania się po terenie mocno pochyłym. Znalazł się też czas na zwiedzanie samego zamku jak i podziwianie rozległego krajobrazu Karkonoszy z wieży zamkowej.

Warsztaty międzykulturowe to inicjatywa edukacyjna, która ma na celu zwiększenie wsparcia dla dzieci i młodzieży, promowanie dialogu i zrozumienia między osobami różnych kultur i religii. Biorą w nich udział zarówno dzieci i młodzież z Polski, jak i z Ukrainy. Realizowane są w ramach projektu „Edukacja międzykulturowa w jeleniogórskich szkołach” w sześciu szkołach podstawowych.

Zamek usytuowany na Wzgórzu Grodna (504 m n.p.m.) pomiędzy Staniszowem a Marczycami został zbudowany w formie sztucznych ruin w latach 1806 – 1841 początkowo spełniając funkcję domku myśliwskiego. W 1818 roku została dobudowana wieża, mająca ponad 15 metrów wysokości, z której obecnie można podziwiać niemal całe pasmo Karkonoszy (od Śnieżki po Śnieżne Kotły) oraz okoliczne miejscowości: Marczyce, Sosnówkę, Podgórzyn, Staniszów i zalew Sosnówka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzam głosować w niedzielnych wyborach do Europarlamentu?

Oddanych
głosów
136
Trzecia Droga
4%
Konfederacja
13%
Bezpartyjni Samorządowcy
2%
Polexit
4%
Koalicja Obywatelska
46%
Lewica
9%
PiS
22%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Karkonoski Park Narodowy Liderem Dostępności
 
Kilometry
Czy piesi mogą chodzić po jezdni?
 
Aktualności
Manewry na S3
 
112
Kolizja przy Biedronce
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group